Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Trump aslanlardan korktuğu için Afrika’da golf sahası kurmak istemedi

Trump aslanlardan korktuğu için Afrika’da golf sahası kurmak istemedi

Çarşamba, 22 Eylül, 2021 - 15:30
ABD eski Başkanı Donald Trump golf oynuyor (Reuters-Arşiv)

Washington Post gazetecilerinden Bob Woodward ve Robert Costa tarafından yazılan ve dün piyasaya çıkan Peril (Tehlike) isimli kitaba göre, ABD eski Başkanı Donald Trump bir aslan tarafından yenmekten korktuğu için Afrika’da bir golf sahası kurma fikrini reddetti.

Yeni kitapta alıntılanan olay, Trump’ın Senatör Lindsey Graham ve 85 yaşındaki Güney Afrikalı golfçü Gary Player ile golf oynarken yaptığı bir konuşmayı içeriyor.

The Independent’ın haberine göre Player, eski Başkan’a Afrika’da yeni bir golf tesisi inşa etmesini önerdi. Ancak Trump, aslanlar tarafından yenmekten korkarak, teklifi şu ifadelerle reddetti;

“Ne olur Gary, iki aslan dışarı bakıp, ‘Bu oldukça şişman bir adam. Onu yemek isterim. Gidip onu yiyelim’ diyebilir.”

Player, golf sahasına yüksek bir çit çekerek aslanlardan korunabileceğini söyleyince Trump, “Çitin üzerinden tırmanamazlar mı demek istiyorsun?” diye sordu.

Başkanlık döneminde Trump, Beyaz Saray’da bir grup senatörle yaptığı görüşmede Afrika kıtasında yer alan ülkelere yönelik olumsuz ifadeler kullanmıştı.

Medyada yer alan bilgilere göre Trump, 2018 yılında Oval Ofis’te Haiti, El Salvador ve Afrika ülkelerinden gelen göçmenleri ile ilgili yaptıkları görüşmede, “Bu bok çukuru ülkelerden niye bu insanları kabul ediyoruz?” demişti.


Editörün Seçimi

Multimedya