Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Irak Başbakanı: Seçimlerin başarısı için tüm şartlar sağlandı

Irak Başbakanı: Seçimlerin başarısı için tüm şartlar sağlandı

Çarşamba, 22 Eylül, 2021 - 17:30
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi (Şarku’l Avsat)

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, hükümetin ülkede yapılacak erken parlamento genel seçimlerinin başarısı için güvenlik, lojistik ve Bağımsız Yüksek Seçim Komisyonu tarafından talep edilen diğer konuları içeren tüm şartları yerine getirdiğini bildirdi.

Kazımi, Bağımsız Yüksek Seçim Komisyonu merkezinde seçim sürecinin üçüncü ve son simülasyonunun uygulanmasındaki ilerlemeye ilişkin bugün gerçekleşen brifingte, “Bu simülasyonun amacı, Iraklıların daha iyi bir gelecek arzusu ve iradesini yansıtan adil seçimler yapmayı sağlamaktır” dedi.

Başarılı ve güven verici düzeyde ortaya çıkan simülasyon sürecine övgüde bulunan Kazımi, “Bu başarı, ne kadar küçük olursa olsun herhangi bir hata oranını önleme konusundaki kararlılığımızla vatandaşlara ve politikacılara önemli bir mesaj olacaktır” diye konuştu.

Simülasyon sürecinde, 10 Ekim’de yapılacak seçim sürecinin uygulanmasına ilişkin tüm çalışmaların Başbakan’a detaylı sunumu ve açıklaması yapıldı.

Irak Bağımsız Yüksek Seçim Komisyonu, seçimlerden önce yürüttüğü üçüncü simülasyonu belirli sayıda seçmenin katılımıyla gerçekleştiriyor.


Editörün Seçimi

Multimedya