Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Hindistan’da 4 ay önce koronavirüs nedeniyle ölen kadına aşı sertifikası çıkarıldı

Hindistan’da 4 ay önce koronavirüs nedeniyle ölen kadına aşı sertifikası çıkarıldı

Cuma, 24 Eylül, 2021 - 15:30
Yeni Delhi’de koronavirüs testi yaptıran bir kadın (AFP-Arşiv)

Hindistan’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı kayıtlarının geç kaydedilmesi nedeniyle 4 ay önce koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden bir kadına aşı sertifikası çıkarılarak, aşı olduğuna dair mesaj gönderildi.

The Independent gazetesinin haberine göre, Aagar-Malwa bölgesinde ikamet eden ve annesi 4 ay önce Kovid-19’dan ölen Ashutosh Sharma, annesinin telefonuna, “Sevgili Vidya Sharma, 17 Eylül’de ikinci doz Covishield aşısını başarıyla oldunuz” şeklinde bir mesaj geldiğini bildirdi.

Sharma, “Annemin hem ölüm, hem de aşı belgesi var. Aşı sayılarını artırmak için yetkililere çok baskı yapıldığını düşünüyorum” diye konuştu.

Bu olay, Hindistan’ın geçen hafta Başbakan Narendra Modi’nin doğum günü vesilesiyle bir günde rekor sayıda aşıya ulaşmak için başlattığı kampanya sırasında basında yer alan birçok ihlalden biri.

Yetkililer 24 saat içinde 25 milyon kişinin aşılandığını duyururken, pek çok ihlal haberi de basına yansıdı.

Olayın yaşandığı Madya Pradeş eyaletinden Bakan Vishwas Sarang, bu tür vakaların nadir olduğunu ve herhangi bir hata varsa araştırılacağını söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya