Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, New York’ta Malley ve Lavrov ile görüştü

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, New York’ta Malley ve Lavrov ile görüştü

Cumartesi, 25 Eylül, 2021 - 09:30
Prens Faysal bin Ferhan, dün New York’ta Robert Malley ile görüşürken (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan, Birleşmiş Milletler (BM) 76. Genel Kurulu’nun oturum aralarında yapılan toplantıların bir parçası olarak dün New York’ta ABD'nin İran Özel Temsilcisi Robert Malley ve ABD Ulusal Güvenlik Konseyi’nin Orta Doğu ve Kuzey Afrika Koordinatörü Brett McGurk ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Prens Faysal bin Ferhan ve ABD Temsilcisi Robert Malley, toplantı sırasında ortak eylemi güçlendirmeyi görüştüler. İki taraf, bölgesel ve uluslararası arenadaki son gelişmeleri tartışmanın yanı sıra nükleer programa yönelik gelişmelere de değindi.

Prens Faysal bin Ferhan ayrıca Brett McGurk ile Ortadoğu'da güvenlik ve istikrarın temellerini atmak için ortak koordinasyonu geliştirmenin yollarını ele alırken, bölgesel ve uluslararası alandaki son gelişmeleri de tartıştı.

Prens Faysal bin Ferhan, dün (Cuma) Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile de bir araya geldi. Görüşmede bölgede ve dünyadaki son gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunmanın yanı sıra iki ülke arasındaki ilişkiler ve bu ilişkileri güçlendirmenin yolları ele alındı.

Prens Faysal ayrıca Estonya Dışişleri Bakanı Eva Maria Liimets ile de bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkileri ve ortak çıkarları desteklemenin ve geliştirmenin yollarını ele alarak, bölgesel ve uluslararası konularda görüş alışverişinde bulunuldu.


Editörün Seçimi

Multimedya