Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Hükümetin yeni çalışma modelini açıklayan BAE’de kabinede önemli değişiklik

Hükümetin yeni çalışma modelini açıklayan BAE’de kabinede önemli değişiklik

Cumartesi, 25 Eylül, 2021 - 17:15
Şeyh Muhammed Bin Raşid (WAM)

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başkan Yardımcısı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid el-Mektum yeni kabineyi açıkladı.

Şeyh Muhammed bin Raşid el-Mektum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Kardeşlerim, Muhammed bin Zayid’e danıştıktan ve Başkan’a onayladıktan sonra, bugün BAE’deki federal hükümetin yeni bakanlık düzenini açıklıyoruz. Yeni düzenin yanı sıra, gelecek 50 yıl için federal hükümet çalışmalarına yönelik yeni bir çalışma modelini de duyuruyoruz” ddi.

Şeyh Muhammed bin Raşid el-Maktum sözlerine şu ifadeleri ekledi:

“Yeni model, son 10 yıldaki hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz önceki planımızın (BAE 2021 Vizonu) tamamlanmasının ardından geliyor. BAE, bugün 100 kalkınma endeksinde dünya genelinde ilk sırada yer alırken, bölge de hükümet, ekonomi ve teknik açılardan 470 endekste ilk sırada bulunuyor.”

Dubai Emiri, “Yeni hükümet, bugün başlattığımız yeni modelle çalışacak ve Devlet Başkanı’nın 50 ilke kapsamında benimsediği önceliklere odaklanılacak. Gelişim yolculuğumuzun bir sonraki aşamasının hedeflerine ulaşmak için gelecek aşamada tüm değişkenlere, zorluklara ve gelişme hızına ayak uydurulacak. Bu kapsamda, BAE hükümetinin yeni kabine düzenini açıklıyoruz. Şeyh Mektum bin Muhammed bin Raşid el-Mektum, Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı ve Maliye Bakanı olarak atandı. Mektum tam bir hazine gibidir. BAE hükümetine çok şey katacak ve yeni hedeflerimizi gerçekleştirmek için yeni çalışma mekanizmaları geliştirecek” dedi.  

Şeyh Muhammed bin Raşid ayrıca Abdullah bin Sultan bin Avad el-Nuimi’nin Adalet Bakanı olarak atandığını, Dr. Abdulrahman el-Avar’ın ise İnsan Kaynakları ve Ulusallaştırma Bakanı olarak atandığını duyurdu. Açıklamasında Sultan bin Said el-Badi ve Nasır bin Sani el-Hamili’ye önceki dönemdeki hizmetleri için teşekkürlerini sundu.

Şeyh Muhammed bin Raşid bunların yanı sıra, Meryem el-Muhiri’nin İklim Değişikliği ve Çevre Bakanı olarak atandığını, gıda ve su güvenliği konusunun söz konusu Bakanlığa devredildiğini, Abdullah bin Muhir el-Ketbi’nin Federasyon Yüksek Kurul İşleri Bakanı olarak atandığını açıkladı.  

Şeyh Muhammed bin Raşid el-Mektum son olarak, Muhammed bin Hadi el-Hüseyni’nin, Ubeyd bin Humeyd et-Tayir’in yerine Mali İşlerden Sorumlu Devlet Bakanı olarak atandığını belirtti. Açıklamada Raşid, Ubeyd bin Humeyd et-Tayir’e çalışmaları için teşekkür etti.


Editörün Seçimi

Multimedya