Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD’den SDG’ye destek taahhüdü

ABD’den SDG’ye destek taahhüdü

Pazar, 26 Eylül, 2021 - 10:00

Beyaz Saray yetkilileri Washington’u ziyaret eden Suriye Demokratik Meclisi (SDM) heyetine, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile olan ortaklığına, bölge istikrarını desteklemeye ve DEAŞ terör örgütüne ve kalıntılarına nihai olarak son verilinceye kadar ABD güçlerinin Suriye’de kalmasına bağlı olduğunu vurguladı.

SDM’nin internet sitesinde görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, “Beyaz Saray’daki görüşmede SDM heyeti ile ABD yönetiminin üst düzey temsilcileriyle bir araya geldi. ABD tarafı SDM’ye ve Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi bölgelerindeki SDG’ye olan desteğini vurguladı. Nitekim SDM Suriye düzeyinde geniş kapsamlı bir siyasi ittifakı temsil ediyor. Görüşmede ayrıca Suriye’nin durumuyla ilgili birçok önemli meseleye ve on yıldan uzun süredir devam eden krize siyasi çözüm bulma yollarına değinildi” ifadeleri kullanıldı.

ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi üyesi ve Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Uluslararası Terörizm Alt Komitesi üyesi Bradley S. Schneider gibi ABD Kongresi’nin önde gelen üyeleri ile SDM heyeti arasında görüşmelerin gerçekleştiği aktarılan açıklamada, “Görüşmeler olumluydu. Bu görüşmelerde Washington’un SDM’ye olan desteği dile getirildi ve SDG’nin terörizmle mücadelesinden övgüyle söz edildi. Aynı zamanda ortaklığın devam edeceğini vurguladılar” denildi.


Editörün Seçimi

Multimedya