Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan ve Kolombiya dışişleri bakanları bir araya geldi

Suudi Arabistan ve Kolombiya dışişleri bakanları bir araya geldi

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, Kolombiyalı mevkidaşı ile New York’ta görüştü
Pazar, 26 Eylül, 2021 - 10:30
Prens Faysal bin Ferhan, Kolombiya Dışişleri Bakanı Marta Lucia ile New York'ta bir araya geldi. (SPA)

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan, Kolombiya Başkan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Marta Lucia Ramirez ile bir araya geldi.

Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkileri ve ortak çıkarları desteklemenin ve geliştirmenin yollarını ele alarak, bölgesel ve uluslararası konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

Prens Faysal bin Ferhan, Marta Lucia ile görüşmesi New York’ta Birleşmiş Milletler (BM) 76. Genel Kurulu’nun oturum aralarında gerçekleşti.  

Söz konusu görüşmeye, Suudi Arabistan Washington Büyükelçisi Prenses Rima Bint Bender bin Sultan, Dışişleri Bakanlığı Danışmanı Uluslararası İşler Uzmanı Abdurrahman er-Rasi ve Dışişleri Bakanı Ofisi Genel Müdürü Abdurrahman el-Davud da katıldı.

Öte yandan, Suudi Arabistan'ın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Abdullah el-Muallimi, önceki gün Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi (KİK) üçlü bakanlar komitesi toplantısına katıldı.

Toplantı, BM 76. Genel Kurulu’nun oturum aralarında KİK ülkelerinin dışişleri bakanlarının huzurunda gerçekleşti.

Söz konusu görüşmede, KİK ülkeleri ile Rusya arasındaki, ortak çıkarlara hizmet eden ikili ilişkilerin ve işbirliğinin güçlendirilmesine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. 


Editörün Seçimi

Multimedya