Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İngiltere: Yemen krizini bitirmek için Suudi Arabistan ile iş birliğimizi sürdüreceğiz

İngiltere: Yemen krizini bitirmek için Suudi Arabistan ile iş birliğimizi sürdüreceğiz

Pazartesi, 27 Eylül, 2021 - 07:45
İngiltere'nin Orta Doğu ve Güney Afrika'dan Sorumlu Devlet Bakanı James Cleverly

İngiltere'nin Orta Doğu ve Güney Afrika'dan Sorumlu Devlet Bakanı James Cleverly,  Yemen’deki çatışmaya barışçıl bir çözüm bulmak için Suudi Arabistan Krallığı ve bölgedeki ortaklarıyla birlikte çalışmaya devam edeceğini ifade etti. Bakan Cleverly, Husileri bu çatışmayı sona erdirmek ve Yemen halkını acılarından kurtarmak için müzakereleri ciddiye almaya çağırdı.

Açıklamasında Cleverly,” Yemen meselesi, Birleşik Krallık için endişe ve üzüntü oluşturuyor. Söz konusu bu çatışmayı bir an önce sona erdirmek için tüm uluslararası ortaklarımızla görüşme halindeyiz. Çünkü bu ülkenin güvenliğini yeniden sağlamak, kıtlık ve hastalığın yayılmasını durdurmaya yardımcı olmamız en önemli faktör olacaktır” ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan Krallığı ve bölgedeki ortaklarıyla birlikte çalışmanın önemine vurgu yapan Cleverly, Birleşik Krallık’ın güvenliği için stratejik ve hayati boyuta sahip bir alan olarak Kuveyt'in ve Basra Körfezi bölgesindeki tüm dost ülkelerin güvenliğine olan mutlak bağlılığını vurguladı.

Kuveyt resmi haber ajansı KUNA tarafından Pazar günü aktarılan Cleverly açıklamasında, “Başbakan Boris Johnson liderliğindeki İngiliz hükümeti, bölgenin genel güvenliğini, istikrarını ve refahını sağlamak için Körfez'deki ortaklarıyla birlikte çalışmasını sürdürecek" dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya