Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Dubai hükümeti çalışanlara Expo 2020 Fuarını ziyaret etmeleri için 6 gün izin verdi

Dubai hükümeti çalışanlara Expo 2020 Fuarını ziyaret etmeleri için 6 gün izin verdi

Salı, 28 Eylül, 2021 - 09:30
Şeyh Muhammed bin Rashid el-Mektum, "Expo 2020 Dubai" ziyareti sırasında (WAM)

Dubai hükümeti dün yaptığı açıklamada çalışanlara, kendileri ve aileleri ile birlikte Expo 2020 Dubai'yi ziyaret etmeleri ve 192 ülkeden katılımla ilk kez sunulan küresel ve kültürler yenilikler hakkında bilgi edinmelerini sağlamak için ücretli 6 günlük istisnai bir izin verdiğini duyurdu.

Hükümet, Dubai Veliaht Prensi ve Yürütme Konseyi Başkanı Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum’un verdiği iznin 1 Ekim'den Mart 2022 sonuna kadar devam eden fuar döneminde kullanılacağını açıkladı. Fuar çalışanların ve ailelerinin tek bir yerde dünyayı gezmelerini ve insanların geleceğe hazırlamakta oldukları çözümler ve icatlar hakkında bilgi edinmelerini ve katılımcı ülkelerin sunacağı yenilikler ve fikirler, ziyaretçilere ve takipçilere kendi yeteneklerini geliştirmede, profesyonel uzmanlığı geliştirmede ve bilgi tabanlarını genişletmede onlardan yararlanma konusunda ilham verecek.

Veliaht Prens fuarla ilgili  şunları söyledi:

“Fuar, tüm dünyayı Dubai'de bir araya getiren, dünyanın farklı yerlerinden bilgi, kültür ve yaratıcılığı beraberinde getiren eşsiz bir etkinlik. Amacımız, “Zihinleri Birleştirmek ve Geleceği Yaratmak” sloganını pratik bir gerçekliğe ve somut olumlu sonuçlara dönüştürmek. Ekibimizin küresel gelişime ayak uydurmasını ve dünyanın farklı yerlerinden gelen yaratıcı fikirlerin farkında olmasını istiyoruz. Dubai Hükümeti benzersiz bir çalışma modeli oluşturdu ve yaratıcılığı temel dunsur haline getirdi ve bu sayede en yüksek mükemmellik seviyelerine ulaşma hedefi koydu. Bu, BAE'nin önümüzdeki elli yıl için hazırladığı iddialı hedeflere ulaşılmasına yardımcı olacak yeni çerçevelere ilham verecek başarılı deneyimleri ve yaratıcı fikirleri gözden geçirmeyi gerektiriyor. Fuarın gelecekteki özellikleri hakkında bilgi edinmek için fırsatımız. Amacımız bu fırsatı geleceğe yönelik gerekli en iyi çözümlere, uygulamalara ve araçlara ilham vermek için dünyanın deneyimlerinden, uzmanlığından ve yaratıcılığından mümkün olan en iyi şekilde yararlanmak ve buna liderlik etmek.”


Buna ek olarak, Dubai Hükümeti Medya Ofisi, bu etkinliği kapsayacak bütünleşik çalışma stratejisini ve büyüklüğünü yansıtan entegre bir çalışmada bulunacak.

Dubai Medya Ofisi Genel Müdürü ve Dubai Basın Kulübü Başkanı Mona el-Marri, 192 ülkenin delegasyonunu tek bir çatı altında toplayacak bu etkinliğin hızlı ve etkili bir şekilde yürütülmesini sağlamak için, farklı araçlar ve platformlarının çeşitliliği ile farklı yerel medya kuruluşları arasındaki çabaları koordine etmenin ve rolleri dağıtmanın önemine vurgu yaptı.

El-Marri, dünya tarihindeki en büyük fuar faaliyetlerinin başlamasıyla birlikte, imajı en üst düzeyde aktarmaya yetkili tüm yeteneklerin, teknik ekipmanın ve medya kadrolarının uluslararası standartlara uygun profesyonellik çerçevesinde harekete geçirilmesi gerektiğini ve önümüzdeki altı ay boyunca, dünyada türünün en önemli etkinliğine akın edecek çok sayıda uluslararası medya temsilcisi ve muhabirine ek olarak, yerel medyanın da sorumlu olacağını belirtti.

Dubai Basın Kulübü'nün direktörü Maitha Buhumaid, büyük küresel etkinliğin BAE ile sınırlı olmadığını, tüm Arap bölgesini ve daha genel olarak dünyayı kapsadığını dolayısı ile çeşitli yerel, bölgesel ve uluslararası düzeylerde sahip olduğu önemli olumlu etkinin tüm medya çabalarını ve enerjilerini harekete geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Küresel etkinliğin başlamasından günler önce gerçekleşen toplantıda, Expo 2020 Dubai'ye eşlik edecek medya faaliyetlerinin ana hatlarını gözden geçirildi. Bu sayede, etkinlikler, programlar, seminerler ve tartışmalar dahil olmak üzere fuar alanlarında ve diğer alanlarda olup biten her şey takip edilecek.


Editörün Seçimi

Multimedya