Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Grisham: Trump öfke nöbetine girince kendisini sakinleştirecek müzikleri çalması için asistan atamıştı

Grisham: Trump öfke nöbetine girince kendisini sakinleştirecek müzikleri çalması için asistan atamıştı

Çarşamba, 29 Eylül, 2021 - 12:15
ABD eski Başkanı Donald Trump (AFP)

ABD eski Başkanı Donald Trump’ın eski Sözcüsü Stephanie Grisham, ‘Şimdi Sorularınızı Alacağım’ isimli kitabında eski başkanın öfke nöbetlerini ‘korkunç’ olarak nitelendirerek, en sevdiği müzik parçalarını dinlemeden önce asla sakinleşmediğini öne sürdü.

New York Times’ın kitaptan yaptığı alıntıya göre, seçmenleri arasında hala büyük bir desteğe sahip olan Trump, ‘korkutucu’ öfke nöbetlerini yatıştırmak için Beyaz Saray’da kendisini yatıştıracak müzik çalması için birisini görevlendirildi.

Trump, Cats müzikalinin bir parçası olan Memory şarkısı da dahil olmak üzere en sevdiği şarkıları çalan bir görevliye de ‘Music Man’ (Müzik Adam) lakabını taktı.

Grisham kitabında, Trump’ı huysuz ve yalancı olarak nitelendirerek, cinsiyete dayalı ayrımcılık yaptığını da belirtti.

Temmuz 2019 ile Nisan 2020 arasında Beyaz Saray Sözcüsü olarak görev yapan Grisham, eski First Lady Melania Trump’ın Özel Kalem Müdürü oldu.

Washington Post, 2019’da Japonya’da yapılan G20 zirvesinin oturum aralarında Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki bir toplantı hakkında da kitaptan alıntı yaptı.

Buna göre, Trump, basın mensupları odaya alınmadan önce Putin’e, “Sana birkaç dakika sert davranacağım. Ama bu, kameralar için. Onlar çıktıktan sonra konuşuruz” dedi.

Kitaptan alıntılara göre Grisham, Melania Trump’ın, porno yıldızıyla ilişkisinin ifşa olmasının ardından eşine daha düşmanca davrandığını da iddia etti.


Editörün Seçimi

Multimedya