Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan: İhsan platformu, iflas edenlere yardımcı olmak için ‘Teyessera’ hizmetini başlattı

Suudi Arabistan: İhsan platformu, iflas edenlere yardımcı olmak için ‘Teyessera’ hizmetini başlattı

Pazartesi, 4 Ekim, 2021 - 08:30
Teyessera hizmeti, bağışçıların iflas edenlere ödemelerine yardımcı olmalarını sağlıyor (İhsan platformu)

Suudi Arabistan’daki hayır işlerini organize eden İhsan platformu dün, iflas etmiş kişilere maddi destek olmak amacıyla ‘Teyessera’ hizmetini başlattı.

Yapılan bu hizmet, İhsan platformunun ihtiyacın gerçekliği üzerine yapılan bir çalışmadan yola çıkarak, ilgili resmi makamlarla entegre şeklinde tüm hayır işlerine destek olma kapsamında geldi. Bağışçılar, platformdaki bağış fırsatları listesine girip Teyessera sekmesini seçerek bağış yapmak istediği iflas eden kişiye ödemelerinde yardımcı olacak.

İlk aşamada hak kazanma şartları, yardımdan faydalanacak kişinin hakkında başka adli icra kararının bulunmamasının yanı sıra Suudi vatandaşlık şartı, alacak tutarının en fazla 100 bin riyali geçmemesi ve icra mahkemesi tarafından verilen tutarı aşan bir kararın olmaması gerekiyor.

Geçtiğimiz Mart ayında Suudi Arabistan Veri ve Yapay Zeka Kurumu (SDAIA) tarafından, ülkedeki bağışları desteklemek amacıyla kurulan İhsan platformu, bağışların hak sahiplerine güvenilir bir şekilde ulaştırılmasını hızlandırarak dijital hizmetleri geliştirmeye devam ediyor.

Altı aylık bir süre zarfında bir milyar 25 milyon riyali aşan bağışlarla benzeri görülmemiş ulusal bir başarıya ulaşan İhsan platformu, 2,6 milyonu aşkın kişiye destek oldu.


Editörün Seçimi

Multimedya