Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Arap Koalisyonu, Hudeyde’de Husilere ait 3 patlayıcı yüklü tekneyi imha etti

Arap Koalisyonu, Hudeyde’de Husilere ait 3 patlayıcı yüklü tekneyi imha etti

Perşembe, 7 Ekim, 2021 - 10:00

Yemen’deki meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu, Hudeyde’de Husilere tarafından yakın bir dönemde saldırı gerçekleştirmek üzere hazırlanan patlayıcı yüklü 3 teknenin imha edildiğini açıkladı.

Koalisyon’un söz konusu açıklaması, Hudeyde’ye bağlı Luhayyah bölgesinde Husilerin patlayıcı yüklü tekneleri hazırladıkları bir noktaya düzenlenen operasyonun ardından geldi.

Koalisyonun çabaları, Babu’l Mendeb Boğazı ve Kızıldeniz’in güneyindeki nakliye koridorları ve küresel ticareti İran destekli milislerin saldırılarından korumaya katkıda bulunuyor.

Husiler, Temmuz ayı sonunda Kızıldeniz’de Suudi Arabistan’a ait bir ticari gemiyi silahlı insansız hava aracıyla (SİHA) vurmaya çalıştı, ancak koalisyon güçleri bu saldırıyı engelledi.

Arap Koalisyonu, şu ana kadar Kızıldeniz’in güneyi ve Babu’l Mendeb’de küresel ticareti tehdit eden Husi milislere ait 80’den fazla patlayıcı yüklü tekneyi imha etti.


Editörün Seçimi

Multimedya