Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan: Atanan yeni büyükelçilerin yemin töreni gerçekleştirildi

Suudi Arabistan: Atanan yeni büyükelçilerin yemin töreni gerçekleştirildi

Cuma, 8 Ekim, 2021 - 07:45
Yeni büyükelçiler Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın huzurunda video konferans aracılığıyla yemin ediyor (SPA)

Suudi Arabistan'ın bir dizi ülkeye yeni atanan büyükelçileri dün, Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın huzurunda video konferans aracılığıyla yemin etti.

Şarku’l Avsat’ın Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA’dan aktardığı haberine göre atamaları yapılan yeni büyükelçilerin isimleri şöyle:

-Bulgaristan Büyükelçisi Halid Fakih

-Nijer Büyükelçisi Zeyd bin Muhalled el-Harb,

-Myanmar Büyükelçisi Suud el-Sebii,

-Moritanya Büyükelçisi Muhammed el-Belevi,

-Somali Büyükelçisi Ahmed el-Mevlid,

-Mozambik Büyükelçisi Fehd el-İsa,

-Cibuti Büyükelçisi Faysal Kabbani es-Sehli,

-Özbekistan Büyükelçisi Yusuf el-Uteybi,

-Senegal Büyükelçisi Saad en-Nefii,

-Tanzanya Büyükelçisi Abdullah eş-Şeryan.

Büyükelçilerin her biri görevlerine başlarken şu yemin metnini okudu:

“Yüce Allah'a yemin ederim ki, dinime, sonra Kralıma ve ülkeme bağlı kalacağım, devletin hiçbir sırrını ifşa etmeyeceğim, yurt içinde ve dışında menfaatlerini ve nizamını koruyacağım ve görevimi dürüstlük, güven ve samimiyetle yapacağım.”

Yemin törenine, Dışişleri Bakanı Prens Faysal Bin Ferhan, Dışişleri Bakan Yardımcısı Velid el-Hureyci ve protokol işlerinden sorumlu Bakanlık müsteşarı Halid el-Sahli katıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya