Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey cinayeti: Aranan eş de ölü bulundu

Sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey cinayeti: Aranan eş de ölü bulundu

Cuma, 8 Ekim, 2021 - 12:00
Alexis Sharkey geçen yıl 28 Kasım'da Houston'da bir otoyolda çıplak halde ölü bulunmuştu (YouTube)

Hayatını kaybeden sosyal medya influencer'ı Alexis Sharkey'in eşi, yetkililerin karısının ölümüyle ilgisi olduğu iddiasıyla hakkında tutuklama emri çıkarmasından bir hafta sonra, salı günü ABD'nin Florida eyaletindeki bir apartman dairesinde ölü bulundu.

Bir habere göre, 50 yaşındaki Thomas Sharkey kendi açtığı kurşun yarasına yenik düştü ve olay yerine kendisini tutuklamak için gelen Karayip Bölgesi'ndeki Firarileri Yakalama Görevi Gücü yetkilileri tarafından ölü bulundu.

Haberde Thomas Sharkey'in Fort Myers'da ölü bulunduğu dairenin kızına ait olduğu da belirtildi.

Eşinin ölümündeki tek şüpheli olduğu düşünülen Sharkey hakkında 29 Eylül'de tutuklama emri çıkmıştı.

26 yaşındaki Instagram influencer'ının cesedi, geçen yıl 28 Kasım'da Houston'da bir otobanda çıplak halde bulunmuş, akabinde Sharkey, Teksas'tan kaçarak Georgia'ya taşınmıştı. Çiftin o dönemde sorunlar yaşadığı ve tartıştığı düşünülüyordu.

Dedektifler kadının ölümünün boğma yoluyla cinayet olduğu hükmüne varmıştı.

Sharkey, tüm iletişim kanallarını açık tutarak dedektiflerle işbirliği yaptığını söylemişti. New York Daily News'e göre dedektifler, Sharkey'in soruşturma için gereken DNA örneğini vermediğini söyledi.

Eşinin ölümünden kısa süre sonra Sharkey, sosyal medyada 26 yaşındaki genç kadını takip eden bazı kişilerden ölüm tehditleri aldığını söylemişti. Alexis'in hayranları, kaybolduktan iki gün sonra ölü bulunan influencer'ın ölümü hakkında Sharkey'i cinayetle suçlamıştı.

Sharkey "Bu korkunç. İnsanlar saçma sapan laflar ediyor. Ölüm tehditleri falan alıyorum" demişti.

Eşinin "mutlu olmadığını" ve "stresli olduğunu" iddia eden Sharkey'e göre "onu tutan, kucaklayan ve tekrar ayağa kaldıran" kendisiydi.

"Mutlu değildi. Stresliydi. Ona güç vermek için ona sarılırdım. Harika bir kadındı. Efendim, eşim harika bir kadındı. Gerçekten öyleydi. Her şeyin hep başka yönleri vardır. Onu tutan, kucaklayan ve tekrar ayağa kaldıran bendim."

"Yanlış anlaşılmaları önlemek için açıklama yapmama gerek yok. Olayları oldukları gibi akışına bırakacağım. Eşimle hayatımın nasıl olduğunu biliyorum."
Independent Türkçe


Editörün Seçimi

Multimedya