Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Biden: Arkadaşımın hasta eşinin neden muayene edilmediğini öğrenmek için hastaneyi aradım

Biden: Arkadaşımın hasta eşinin neden muayene edilmediğini öğrenmek için hastaneyi aradım

Cuma, 8 Ekim, 2021 - 15:45
ABD Başkanı Joe Biden (Reuters)

ABD Başkanı Joe Biden, doktorların arkadaşının hasta eşini neden muayene ettiğini sormak için bir hastaneyi bizzat aradığını açıkladı.

The Independent’ın haberine göre Biden, 100’den fazla çalışanı olan şirketlerin çalışanlarına aşı ya da haftada bir test yaptırmalarını gerektiren yeni kuraldan bahsederken olaydan bahsetti.

Biden’ın ifadelerine göre, Pensilvanya’da bir hastanede olan yakın bir arkadaşı kendisini arayarak, eşinin ateşi olduğunu ve nefes almakta zorluk çektiğini ancak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarıyla dolu olan hastanede eşini muayene edecek bir doktor bulamadığını iletti.

Başkan Biden, “Bu kişiyi iyi tanıdığım için hastaneyi aradım ve eşinin durumunu sordum” diyerek, arkadaşının doktor ve hemşirelerin çok yoğun çalışıp, yorulduklarını bildiği için durumdan şikayet etmediğini de sözlerine ekledi.

Başkanın hastaneyi aramasının, arkadaşının eşinin tedavi olmasına yardımcı olup olmadığı belli değil.


Editörün Seçimi

Multimedya