Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İsrail’in Humus’a düzenlediği saldırıda 6 asker yaralandı

İsrail’in Humus’a düzenlediği saldırıda 6 asker yaralandı

Cumartesi, 9 Ekim, 2021 - 09:15
Suriye savunmasının İsrail saldırısına karşı müdahalesi (Reuters)

Beşşar Esed rejimine yakın Suriye medyası, İsrail’in Suriye’nin Humus ilinin doğusuna düzenlediği hava saldırısında altı askerin yaralandığını ve bölgede maddi hasar oluştuğunu açıkladı.

Askeri bir kaynaktan alıntı yapan medya, İsrail’in Tenf bölgesindeki T4 Askeri Hava Üssü’ne hava saldırısı gerçekleştirdiğini ancak Suriye hava savunmasının çoğu füzeyi imha ettiğini belirtti.

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), hava üssüne yapılan saldırının Suriye-Irak sınırına yakın Bukemal’a karşı yapılan saldırılar ile aynı zamanda gerçekleştiğini ifade etti.

Yapılan açıklamada fazla ayrıntı verilmeden T4 Askeri Üssü’ne düzenlenen saldırılarda çok sayıda İran destekli militanın öldürüldüğü belirtildi.

SOHR, Humus yakınlarında düzenlenen saldırının hedefinin İran destekli milisler için faaliyet yürüten silah depoları ve SİHA’lar barındıran bir üs olduğunu açıkladı.


Editörün Seçimi

Multimedya