Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kral Selman, Tevfik el-Rabia’yı Hac ve Umre Bakanı olarak atadı

Kral Selman, Tevfik el-Rabia’yı Hac ve Umre Bakanı olarak atadı

Kral Selman Yenbu, Umluc, el-Vecih, Duba’nın kalkınması için yeni bir komite kurmaya karar verdi.
Cumartesi, 16 Ekim, 2021 - 09:45
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz (SPA)

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz aldığı kararla Sağlık Bakanı Dr. Tevfik el-Rabia’yı Hac ve Umre Bakanı olarak atadı. Kral Selman ayrıca, yayınladığı kraliyet emri ile diğer bazı bakanlık ve kurumlara yeni atamalar gerçekleştirdi.

Yeni düzenlemelerde Fahd el-Celacil Sağlık Bakanı olarak görevlendirilirken Korgeneral Mutlak bin Salem el-Azima Ortak Kuvvetler Komutanı olarak atandı. Ulaştırma ve Lojistik Bakan Yardımcısı Abdulaziz el-Arifi görevinden alınarak Bakanlar Kurulu Genel Sekreterliği’nde danışman olarak atandı.

Kral Selman ayrıca, Yenbu, Umluc, el-Vecih, Duba bölgelerinin kalkınması için yeni bir komite kurulması emri verdi. Yeni komitenin başkanı ise Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman olacak. Komite, ilgili merciler ile koordineli olarak çalışarak gerekli prosedürlerin uygulanması ve gerekli teşkilat düzenlemeleri için hazırlık yapacak.


Editörün Seçimi

Multimedya