Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Avrupa'ya gaz tedarikinden bahseden Putin'den gazeteciye cinsiyetçi tepki: Güzel ama anlamıyor

Avrupa'ya gaz tedarikinden bahseden Putin'den gazeteciye cinsiyetçi tepki: Güzel ama anlamıyor

Cumartesi, 16 Ekim, 2021 - 15:45
Amerikalı gazeteci Hadley Gamble ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin (Reuters)

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Avrupa ile olan gaz krizi hakkında soru soran Amerikalı bir gazeteciye sinirlenerek, "Güzel bir kadın. Anlaşılması çok zor bir şey mi söyledim?" dedi.

Business Insider'ın haberine göre, Moskova'da düzenlenen Rus Enerji Haftasına katılan Putin, Rusya'nın fiyatları yükseltmek amacıyla Avrupa'dan gaz tedarikini durdurduğuna dair iddialar üzerine açıklama yaptı. 

CNBC muhabiri Hadley Gamble, panelde fiyatları artırmak için Rusya'nın Avrupa'ya gaz tedarikini durdurduğu yönündeki haberler konusunda Putin'e soru sordu. Vladimir Putin ise, "Güzel bir kadın, güzel. Ben ona bir şey söylüyorum ve o tamamen farklı bir şey söylüyor. Sanki ne dediğimi duymamış gibi" dedi. 

Putin'in yanıtının kendisini şaşırttığını ifade eden Gamble, Rusya'nın enerji arzını artırmak için neden bu kadar zamana ihtiyacı olduğunu bilmek istediğini belirtti.

Yaşananların ardından Gamble, Putin arkasında yürüdüğü bir fotoğrafı Twitter hesabından paylaşarak, "Güç yürüyüşü" yorumunu yaptı.

Batılı yetkililer son zamanlarda Putin'i ABD ve Avrupa'daki yüksek gaz fiyatlarını ülkesi lehine kullanma suçluyor.

BBC'de yer alan habere göre, Avrupa Birliği'ne doğalgaz ithalatının yaklaşık yarısı Rusya tarfından sağlanıyor. 


Editörün Seçimi

Multimedya