Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Yemen: Arap Koalisyonu 32 operasyonda çok sayıda Husi milisini etkisiz hale getirdi

Yemen: Arap Koalisyonu 32 operasyonda çok sayıda Husi milisini etkisiz hale getirdi

Cumartesi, 16 Ekim, 2021 - 17:00

Yemen'de meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu, Marib'in güneyindeki Abdiya ilçesinde son 24 saat içinde düzenlediği 32 operasyonda İran destekli Husilere ait çok sayıda askeri aracı ve milisi etkisiz hale getirdi. 

Koalisyon, operasyonlarda 11 askeri aracın imha edildiğini ve 160'tan fazla teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. 

Arap Koalisyonu tarafından yapılan açıklamada, “Milisler uzlaşmaya yanaşmıyorlar. Köy ve kasabalardaki sivillerin hayatlarını füze ve kuşatmalarla tehdit etmeye devam ederek uluslararası insan hakları yasalarını görmezden gelmeye devam ediyorlar” ifadeleri kullanıldı. 

Yaklaşık 25 gündür Abdiya’yı kuşatmış olan ve köyleri çeşitli tipte ağır silah ve füzelerle sürekli bombardımana tabi tutan İran destekli Husi milisleri, dün (Cuma) Abdiya ilçe merkezine baskın yaparak bölge sakinlerinin evlerini havaya uçurmuştu. 


Editörün Seçimi

Multimedya