Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Hindistan'ın güneyindeki şiddetli yağışlar sonucu ölenlerin sayısı 35'e yükseldi

Hindistan'ın güneyindeki şiddetli yağışlar sonucu ölenlerin sayısı 35'e yükseldi

Pazartesi, 18 Ekim, 2021 - 15:45
Bir Hint Donanması askeri, selden etkilenenlere yardım malzemeleri dağıtma görevi sırasında helikopterinden dışarı bakıyor (AP)

Hindistan'ın güneyindeki Kerala eyaletinde süren şiddetli yağışlar sonucu ölenlerin sayısının 35'e çıktığı, onlarca kişinin kaybolduğu bildirildi.

Hindustan Times'ın haberine göre, eyalette etkili olan şiddetli yağışların ardından ani sel ve toprak kaymaları meydana geldi.

Yağışlar sonucu yaşanan felakette 35 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi kayboldu.

Hindistan Meteoroloji Departmanı (IMD), bugün için 11 ilçede kötü hava olasılığı sebebiyle sarı alarm verdi.

Kerala, Karnataka ve Lakshadweep sahilinde bugün saat 23.30'a kadar yüksek gelgitler yaşanmasının muhtemel olduğu belirtildi.

Kerala eyaleti Başbakanı Pinarayi Vijayan, acil durum toplantısı düzenledi. Uzmanların da katıldığı toplantıda, barajlardan su salınmasına ilişkin düzenlemelerin nasıl yapılacağı görüşüldü.

IMD, 21 Ekim'e kadar Kerala genelinde gök gürültülü sağanak ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.

Ulusal Afet Müdahale Gücü ve Hint ordusu, can kaybının artmasından endişe edilen afet bölgesi Kottayam ve Idukki'deki arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor.

Yetkililer, yağışların azaldığı, yardım ve kurtarma operasyonlarının devam ettiği bilgisini paylaşmıştı.

İçişleri Bakanı Amit Shah, hükümetin Kerala'daki durumu takip ettiğini ve mümkün olan tüm desteğin sağlanacağını söylemişti.

Kerala'da 2018'de de şiddetli yağışlar nedeniyle 223 kişi ölmüş, yüz binlerce kişi evlerini terk etmek zorunda kalmıştı.


Editörün Seçimi

Multimedya