Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Şam’da rejime ait askeri otobüse düzenlenen bombalı saldırıda 13 kişi öldü

Şam’da rejime ait askeri otobüse düzenlenen bombalı saldırıda 13 kişi öldü

Çarşamba, 20 Ekim, 2021 - 11:00

Suriye medyasına göre, bu sabah başkent Şam’da rejime ait bir askeri otobüsü hedef alan iki patlama sonucu en az 13 kişi öldü.

Suriye resmi haber ajansı SANA’da yer alan haberde, Şam’daki Er-Reis Köprüsü yakınlarında askeri otobüsün geçişi sırasında daha önceden yerleştirilen iki bomba düzeneğinin patlatıldığı bildirildi. 

Yanan otobüsün görüntülerine yer verilen haberde, patlamayan üçüncü bir patlayıcının ise uzmanlar tarafından etkisiz hale getirildiği bilgisi verildi.

10 yıldan fazla süren çatışma yıllarında, Şam çoğu terör örgütleri tarafından üstlenilen ve çok sayıda ölümle sonuçlanan büyük patlamalara tanık oldu.

DEAŞ’ın Mart 2017’de Adalet Sarayı'nı hedef alması sonucu 30’dan fazla kişi hayatını kaybetmişti.


Heyetu Tahriru’ş Şam (eski adıyla Nusra Cephesi) tarafından Eski Şam’da bir mahalleyi hedef alan iki bombalı saldırıda 70’den fazla kişi ölmüştü.

Rejim güçlerinin 2018’den bu yana başkentte DEAŞ’ın kontrolündeki mahalleleri kontrol etmeyi başarmasının ardından, 2019’dan beri Şam’ın benzer büyük patlamalara tanık olması nadir hale geldi. Ancak Şam’da hala zaman zaman patlamalar yaşanıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya