Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan savunması, Husilerin Cizan’a fırlattığı balistik füzeyi imha etti

Suudi Arabistan savunması, Husilerin Cizan’a fırlattığı balistik füzeyi imha etti

Perşembe, 21 Ekim, 2021 - 09:30
Suudi hava savunması (Şarku’l Avsat)

Yemen’de meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu, Suudi Arabistan savunmasının dün (Çarşamba) Husiler tarafından Cizan’a fırlatılan balistik bir füzeyi engelleyerek imha ettiğini duyurdu.

Arap Koalisyonu sivillere ve sivil tesislere yönelik düşmanca saldırılara karşı korumak için operasyonel önlemler alındığını beliertti.

Arap ve uluslararası tarafların ateşkes çağrılarına rağmen, Husi milislerin balistik füzeler ve bomba yüklü insansız hava araçları ile Suudi Arabistan topraklarına yönelik saldırıları tekrarlanıyor.

Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Genel Sekreteri Dr. Nayef el-Hacraf, terörist Husi milisleri, uluslararası normları ve yasaların açıkça ihlali olan sivilleri ve sivil tesisleri hedef almasını ve Suudi Arabistan’a yönelik sistematik ve kasıtlı olarak füze fırlatılmaya devam etmesini kınadı.

Çarşamba günü Husiler tarafından Cizan’a fırlatılan bir balistik füzeye engel olarak onu imha eden Suudi Arabistan hava savunma kuvvetlerinin başarısına ve dikkatine övgüde bulunan Genel Sekreter Dr. Nayef el-Hacraf, KİK’e üye ülkelerin, güvenlik, istikrar ve toprak bütünlüğünü hedef alan tüm saldırılara karşı Suudi Arabistan ile iş birliği içinde olunduğunu bir kez daha dile getirdi.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri Dr. Yusuf el-Useymin ise, İTT’nin terörist Husi milislerin Cizan şehrindeki sivilleri ve sivil tesisleri hedef alarak balistik füze fırlattığı yeni saldırı girişimini en güçlü şekilde kınadığını ifade etti. Aynı zamanda füze hedefine ulaşmadan önce ona engel olarak imha eden Suudi hava savunmasının etkinliğine ve becerisine övgüde bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya