Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İkinci Riyad Sezonu, 750 bin kişinin katıldığı görkemli açılış töreniyle başladı

İkinci Riyad Sezonu, 750 bin kişinin katıldığı görkemli açılış töreniyle başladı

Perşembe, 21 Ekim, 2021 - 11:15
Riyad Sezonu’nun açılış töreni (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan’ın en büyük eğlence etkinliği olan Riyad Sezonu, dün akşam 750 binden fazla kişinin katıldığı görkemli bir açılış töreniyle başladı.

(Saad Dusari)

İkincisi düzenlenen Riyad Sezonu’nun açılış töreni, milyonlarca kişi tarafından televizyon ve internet üzerinden de canlı olarak izlendi.


Genel Eğlence Otoritesi Başkanı Turki Al eş-Şeyh törende yaptığı konuşmada, Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın eğlence sektörü ve Riyad Sezonu’na verdiği sınırsız desteğe övgüde bulundu.

Büyük bir kalabalığa hitap eden Şeyh, “İlk Riyad Sezonu’nda sloganımız ‘Hayal Et’ idi ve şimdi ikincisinde sloganımız ‘Daha Fazlasını Hayal Et’ oldu. İlham veren bir liderliğimiz olduğu için, her Suudi vatandaşı çok daha yüksek düzeyde hayalleri gerçekleştirmek için çabalayabilir” dedi.


Çeşitli kostümler içindeki bin 500’den fazla sanatçının katılımıyla geçit töreni düzenlenirken, yüz binlerce insan 2 bin 760’ın üzerinde drone ile yapılan göz kamaştırıcı gösterileri izledi. 

(Saad Dusari)

Havalanan dronelarla, Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın silueti oluşturuldu.


Açılış töreni, Riyad’ın gökyüzünü aydınlatan devasa havai fişek gösterilerinin yanı sıra bir dizi canlı performans ve Samri dansı gibi bir dizi yerel ve uluslararası etkinliği içerdi.

(Saad Dusari)

İlk günkü etkinlikler, dünyaca ünlü rapçi Pitbull’un konseriyle sona erdi.


Geçit töreni alanında, dünyanın dört bir yanından çeşitli lezzetli yemeklerin yer aldığı standların yanı sıra mobil tıbbi kliniklere de yer verildi.


Görkemli açılış törenine, biletleri ve sağlık durumlarını Tawakkalna uygulamasında onaylayan, birçok ülkeden ziyaretçi de katıldı.


Mart 2022’ye kadar sürecek Riyad Sezonu kapsamında, toplam 5,4 milyon metrekarelik bir alana yayılan 14 farklı bölgede 7 bin 500’den fazla etkinlik planlanıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya