Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan, Libya’da istikrarın sağlanmasına yönelik tüm çabalara verdiği desteği yineledi

Suudi Arabistan, Libya’da istikrarın sağlanmasına yönelik tüm çabalara verdiği desteği yineledi

Cuma, 22 Ekim, 2021 - 09:15
Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan bin Abdullah Libya'da İstikrarı Destekleme Konferansı’nda (SPA)

Suudi Arabistan, Libya’da istikrarı sağlamaya yönelik tüm çabalara verdiği desteği yineledi.

Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan bin Abdullah, Trablus’ta düzenlenen Libya'da İstikrarı Destekleme Konferansı’nda bir konuşma yaptı.

Suudi Bakan, “Bu konferans ve sonuçlarının, seçilmiş yürütme makamı ve Birleşmiş Milletler (BM) Libya Destek Misyonu’nun (UNSMIL), başta adil ve şeffaf ulusal seçimlerin yapılması olmak üzere acil öncelik planlarına yönelik görev ve sorumluluklarını yerine getirmelerini sağlayacak bir faktör olacağını umuyoruz” dedi.

Prens Faysal, Libya halkının güvenlik, istikrar ve kalkınmaya sahip birleşik ve egemen bir devlete ulaşma konusundaki istek ve umutlarını karşılamak için Libya yönetiminin gösterdiği çabalara övgüde bulundu.

Dışişleri bakanı, “Suudi Arabistan, Libya’nın ülke istikrarının yanı sıra bölgesel ve uluslararası çevresini tehdit eden gruplar için güvenli bir sığınak olmaması amacıyla radikal ve terör yanlısı milislerle mücadele için ortak uluslararası çabaların önemini vurguluyor” ifadelerini kullandı.

Prens Faysal, Suudi Arabistan’ın bu toplantıya katılımının, Arap toplumunun çıkarına, bölge ve dünya halklarının yararına olan çözümlere ulaşmayı amaçlayan yaklaşımının bir teyidi ve politikasının devamı olduğunu da sözlerine ekledi.


Editörün Seçimi

Multimedya