Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Riyad Sezonu: 2 binden fazla drone ile gerçekleştirilen gösteri beğeni topladı

Riyad Sezonu: 2 binden fazla drone ile gerçekleştirilen gösteri beğeni topladı

Cuma, 22 Ekim, 2021 - 10:30

Suudi Arabistan’ın en büyük eğlence etkinliği olan Riyad Sezonu, dün akşam 750 binden fazla kişinin katıldığı görkemli bir açılış töreniyle başladı. Çeşitli kostümler içindeki bin 500’den fazla sanatçının katılımıyla geçit töreni düzenlenirken, yüz binlerce insan 2 bin 760’ın üzerinde drone ile yapılan göz kamaştırıcı gösterileri izledi.

İkincisi düzenlenen Riyad Sezonu’nun açılış töreni, milyonlarca kişi tarafından televizyon ve internet üzerinden de canlı olarak izlendi. Yüz binlerce insan 2 bin 760’ın üzerinde drone ile yapılan göz kamaştırıcı gösterileri izledi. Havalanan dronelarla, Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın silueti oluşturuldu.

Genel Eğlence Otoritesi Başkanı Turki Al eş-Şeyh törende yaptığı konuşmada, Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın eğlence sektörü ve Riyad Sezonu’na verdiği sınırsız desteğe övgüde bulundu.

Büyük bir kalabalığa hitap eden Şeyh, “İlk Riyad Sezonu’nda sloganımız ‘Hayal Et’ idi ve şimdi ikincisinde sloganımız ‘Daha Fazlasını Hayal Et’ oldu. İlham veren bir liderliğimiz olduğu için, her Suudi vatandaşı çok daha yüksek düzeyde hayalleri gerçekleştirmek için çabalayabilir” dedi.

Açılış töreni, Riyad’ın gökyüzünü aydınlatan devasa havai fişek gösterilerinin yanı sıra bir dizi canlı performans ve Samri dansı gibi bir dizi yerel ve uluslararası etkinliği içerdi.


Pitbull 750 binden fazla kişiye konser verdi

Riyad Sezonu’nda dün akşamki açılış etkinlikleri kapsamında sahne alan dünyaca ünlü sanatçı Pitbull 750 binden fazla kişiye konser verdi. 

Amerikalı oyuncu ve emekli profesyonel güreşçi Undertaker, Riyad Sezonu 2021’in açılış töreni kapsamında düzenlenen konserde sanatçı Pitbull ile sahneye çıktı. Ünlü rapçi Riyad Sezonu’nun açılışında yer alma fırsatı verilmesinden ve konser boyunca mekanı dolduran geniş kitlenin önünde yer almasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Suudi yetkililer, Amerikalı sanatçının konserinin, dün başlayan program ve etkinliklerden sadece biri olduğunu ifade etti.

Mart 2022’ye kadar sürecek Riyad Sezonu kapsamında 7 bin 500’den fazla etkinlik planlanıyor.

Riyad Sezonu 2021, Winter Wonderland Tema Parkı, Riyad Bulvarı Şehri, Al Murabba ve Riyad Cephesi, Riyad Safari, Zaman Köyü ve Barış Ağacı gibi çeşitli eğlence mekanları ve etkinliklerle başkent genelinde 14 farklı ve çeşitli alanı içeriyor.


Editörün Seçimi

Multimedya