Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Riyad Sezonu: WWE Crown Jewel müsabakası nefesleri kesti!

Riyad Sezonu: WWE Crown Jewel müsabakası nefesleri kesti!

Cumartesi, 23 Ekim, 2021 - 09:30

Riyad Sezonu etkinlikleri kapsamında Perşembe akşamı Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da başlayan WWE Crown Jewel şovunda, Suudi güreşçi Mansur eş-Şuheyl, Mustafa Ali’ye karşı serbest güreş (WWE) müsabakasını kazanmayı başardı.

Şuheyl’in mücadelesine Tokyo 2020 Olimpiyatları'nın gümüş madalya sahibi Tarık Hamdi de katıldı. Hamdi ringe aniden atlarken, Şuheyl’e yardım ettikten sonra onunla birlikte ringde kutlama yaptı.

Edge ise, ringdeki üçüncü maçını da kazanarak rakibi Seth Rollins’den intikam almayı başardı. Edge bu başarısını Rollins’in “Stomp” hareketine borçlu.

Randy Orton ve Riddell eski şampiyonlar A. J. Styles ve Omos yendikten sonra Raw Takım Şampiyonluğu kemerlerini korumayı başardılar. WWE Hall of Fame üyesi Goldberg, Raw'da oğlu Gage’e yaptıklarından dolayı Bobby Lashley’den intikam aldı.  Kazanmak için yasal ve yasadışı yolları kullanarak kuralsız bir şekilde dövüşen Goldberg rakibini mağlup etti.

Xavier Woods çocukluk hayalini gerçekleştirerek King of the Ring finalinde Finn Bálor’u yenerek WWE turnuvasının yeni kralı oldu. Zelina Vega ise finalde Doudrop’u yenerek WWE Queen’s Crown’u kazanan ilk kadın olarak tarihe geçti.

SmackDown’dan Becky Lynch ise, Bianca Belair ve Sasha Banks’i üçlü bir müsabakada mağlup ederek Kadınlar Şampiyonluğu unvanını korumayı başardı. Lynch, Belair’in ring dışına düşmesinden yararlandı ve Sasha Banks’i ring iplerinde sıkıştırarak bu değerli zaferi korumayı başardı.


Editörün Seçimi

Multimedya