Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ADNOC CEO’su: İklim hareketleri gelişmekte olan ülkeler üzerinde ekonomik bir yük oluşturmamalı

ADNOC CEO’su: İklim hareketleri gelişmekte olan ülkeler üzerinde ekonomik bir yük oluşturmamalı

Cumartesi, 23 Ekim, 2021 - 14:15
Suudi Arabistan Enerji Bakanı Prens Abdulaziz bin Selman (solda) ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sanayi ve İleri Teknoloji Bakanı Sultan bin Ahmed el-Caber Yeşil Suudi Girişimi Forumu’nda (Reuters)

Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi (ADNOC) CEO'su Sultan el-Caber bugün yaptığı açıklamada, petrol ve gazın enerji ihtiyaçlarının karşılanmasındaki önemini vurguladı ve iklim hareketlerinin gelişmekte olan ülkeler üzerinde ekonomik bir yük oluşturmaması gerektiğini söyledi.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)  Sanayi ve İleri Teknoloji Bakanı olan Caber, Yeşil Suudi Girişimi Forumu’nda yaptığı konuşmada hidrokarbon yatırımlarında yaşanan tehlikeli bir düşüşün ardından dünyanın arz krizine karşı uyku durumuna geçtiğini söyledi.

BAE’li Bakan, ‘herkese uyan tek formül’ ilkesinin iklim değişikliğine yönelik küresel çabalara uymayacağını söyleyerek pragmatik bir yaklaşım çağrısında bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya