Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Arap Koalisyonu, Hudeyde’de saldırı için hazırlanan patlayıcı yüklü tekneleri imha etti

Arap Koalisyonu, Hudeyde’de saldırı için hazırlanan patlayıcı yüklü tekneleri imha etti

Cumartesi, 23 Ekim, 2021 - 17:00
Suudi ordusu operasyon biriminin, geçen hafta terörist Husi milislerini imha ettiğini gösteren videodan bir kare (Arap Koalisyonu)

Yemen’deki meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu bugün (Cumartesi) Hudeyde’deki el-Cabane sahilline düzenlenen operasyonda patlayıcı yüklü teknelerin imha edildiğini duyurdu.

Arap Koalisyonu, bölgede düşmanca operasyonlar ve yakın saldırılar gerçekleştirmek üzere hazırlanmış bomba yüklü 4 teknenin imha edildiğini açıkladı.

Açıklamada “Koalisyon’un çalışmalarının, Babu'l Mendeb Boğazı ve Kızıldeniz’deki ticari hatların ve uluslararası ticaretin korunmasına katkı sağlıyor” ifadelerine yer verildi.

Meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu geçtiğimiz Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Marib vilayetine bağlı Abdiya’da onlarca Husi teröristin etkisiz hale getirildiğini, sivilleri hedef almak için kullandıkları insansız hava araçlarının imha edildiğini ve Koalisyonun sivilleri korumaya devam edeceğini açıkladı. Açıklamada ayrıca, 24 saat içinde Abdiya ve çevre köylerinde milislerin araç ve unsurlarını hedef alan 38 operasyonun gerçekleştirildiği, operasyonlarda 13 askeri aracın imha edildiği ve 150 terörist unsurun etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu aynı zamanda, uluslararası ve sivil toplum kuruluşlarını Abdiya’da mahsur kalan sivillerin çektiği sıkıntılara yönelik insani sorumluluklarını yerine getirme çağrısında bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya