Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Tunus’ta eski Tarım Bakanı ve 7 bakanlık yetkilisi gözaltına alındı

Tunus’ta eski Tarım Bakanı ve 7 bakanlık yetkilisi gözaltına alındı

Salı, 26 Ekim, 2021 - 16:30
Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said'in destekçileri, bu ayın başlarında Cumhurbaşkanı'nın aldığı kararları desteklemek için başkentte düzenlediği miting sırasında (EPA)

Tunus'ta bir eski bakan ile 7 yetkilinin "yolsuzluk" şüphesiyle gözaltına alındığı bildirildi.

Tunus Asliye Hukuk Mahkemesi İletişim Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Ekonomik ve Mali Yargı Birimi Savcılığının, eski Tarım Bakanı ve 7 bakanlık yetkilisi hakkında mali yolsuzluk ve kara para aklama şüphesiyle gözaltı kararı verdiği ifade edildi.

Açıklamada eski bakanın kimliği belirtilmedi ancak yerel medyada çıkan haberlerde bu ismin Samir et-Tayyib olduğu iddia edildi.

Yusuf eş-Şahid hükümetinde 2016-2020 yıllarında Tarım Bakanı olarak yer alan Tayyib, 2011-2014 yıllarında da Ulusal Kurucu Meclis üyeliği yapmıştı.

Tunus'ta Cumhurbaşkanı Kays Said, 25 Temmuz'da Meclisin çalışmalarını dondurup yetkilerini genişleten bir dizi olağanüstü karar almıştı.

 


Editörün Seçimi

Multimedya