Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

47 yıl boyunca milim oynamayan otomobil turistlerin gözdesi oldu

47 yıl boyunca milim oynamayan otomobil turistlerin gözdesi oldu

Salı, 2 Kasım, 2021 - 17:30
Otomobil, İtalya'nın kuzeydoğusundaki Conegliano'da neredeyse 50 yıl boyunca aynı noktada park halinde duruyordu (Google Maps)

İtalya'da bir caddede 47 yıldır park haline duran terk edilmiş bir otomobil, yerel bir sembol haline geldi ve dünyanın dört yanından turistleri ve ziyaretçileri cezbetti.

94 yaşındaki Angelo Fregolent, Lancia Fulvia 1961'ini İtalya'nın kuzeydoğusundaki Conegliano kasabasında, eşi Bertilla Modolo'yla birlikte işlettiği gazete bayisinin önüne 1974'te park etmişti.

Fregolent, Il Gazzettino'ya şunları söyledi:

"Benden 10 yaş küçük olan eşim Bertilla'yla 40 yıl boyunca evimizin altındaki gazete bayiini işlettim."

"İşyerini açtığımda, Lancia Fulvia'yı bayiinin önüne park etmekten memnundum çünkü bagajdaki gazeteleri indirip içeri taşımam gerekiyordu."

Çift, emekli olduktan sonra otomobili aynı yerde bırakmış, otomobil da o zamandan beri bu pitoresk kasabanın bir parçası olmuştu.

Turistler ve bölge sakinleri, bu eski otomobille fotoğraf ve selfie çekmeye başladı. Otomobil de fotoğrafların sosyal medyada viral haline gelmesiyle kısa sürede turistik bir cazibe merkezine dönüştü.

Öte yandan neredeyse 50 yıl sonra, kasabanın yetkilileri otomobili kaldırmaya karar verdi. Otomobil, 20 Ekim'de yaklaşık 85 km. uzaklıktaki Padua'daki Auto e Moto d'Epoca Motorshow'a transfer edildi. Burada otomobil, klasik otomobillerin yanında sergilendi.

Ardından otomobil, 47 yıldır dışarıda olduğu için oluşan hasarların giderilmesi ve onarılması için bir atölyeye gönderildi.

Tamamen restore edildikten sonra otomobil, Fregolent ve Modolo'nun evinin yanındaki yerel bir okulun dışına yerleştirilecek. Böylece çift, turistlerin bu yerel cazibe merkezini ziyaret etmeye devam etmesini izleyebilecek.

Fulvia, 1972 Uluslararası Ralli Şampiyonası'nı kazandıktan sonra motor sporları dünyasındaki rolüyle tanınıyor.
Independent Türkçe


Editörün Seçimi

Multimedya