Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İsrail Başbakanı, Türkiye’de tutuklanan İsrailli çifte yönelik casusluk suçlamalarını reddetti: 'Yetkililer hafta sonu boyunca bu konuyla ilgilendi’

İsrail Başbakanı, Türkiye’de tutuklanan İsrailli çifte yönelik casusluk suçlamalarını reddetti: 'Yetkililer hafta sonu boyunca bu konuyla ilgilendi’

Pazar, 14 Kasım, 2021 - 14:45
İsrail Başbakanı Naftali Bennett (Reuters)

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Üsküdar’daki Çamlıca Kulesi’nden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konutunun fotoğraflarını çektikleri iddiasıyla tutuklanan İsrailli çiftin serbest bırakılması için çalıştıklarını bildirdi.

Bennett konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, İsrail’in iki vatandaşının serbest kalması için çalıştığını belirtti.

Türkiye’de ‘siyasal ve askeri casusluk’ suçlamasıyla tutuklanan Natali ve Mody Oknin’in aileleriyle görüştüğünü ifade eden Bennett, çiftin herhangi bir İsrail kurumu için çalışmadığını vurguladı.

Bennett, söz konusu açıklamasında, “İsrail’de en üst düzey yetkililer, Dışişleri Bakanlığı’nın liderliğinde hafta sonu boyunca bu konuyla ilgilendi ve mümkün olan en kısa sürede bir çözüm bulunması için durmaksızın çalışmaya devam edecek” ifadelerini kullandı. 

Anadolu Ajansı (AA), İsrailli çiftin, Çamlıca Kulesi’nden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Üsküdar’daki konutunun fotoğrafını çektikleri için tutuklandığını bildirdi.

Söz konusu İsrailli çift ve bir Türk vatandaşı, geçtiğimiz Cuma günü ‘siyasal ve askeri casusluk’ suçlamasıyla tutuklandı.


Editörün Seçimi

Multimedya