Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Putin: Belarus sınırındaki göçmen krizini çözmek için yardıma hazırız

Putin: Belarus sınırındaki göçmen krizini çözmek için yardıma hazırız

Pazar, 14 Kasım, 2021 - 16:30
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin (Reuters)

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinin Belarus ve Polonya sınırındaki göçmen krizini çözme konusunda yardıma hazır olduğunu söyledi.

Sputnik’in haberine göre Putin, bugün televizyonda yer alan bir röportajda konuya değinerek, “Elbette bir şey bize bağlı olacaksa, buna mümkün olan her şekilde katkıda bulunmaya hazırız” dedi.

Polonya-Belarus sınırında neler olduğunu medyadan öğrendiğini dile getiren Putin, “Bu konuyu Belarus Devlet Başkanı Alexander Lukaşenko ile daha önce hiç konuşmadım. Onunla bu kriz başladıktan sonra iki kez konuştum” ifadelerini kullandı.

Rusya, Avrupa Birliği’nin (AB) çoğu Ortadoğu’dan binlerce göçmenin akınından sorumlu tuttuğu Belarus’un önemli bir müttefiki.

Rusya, Moskova ve Minsk’in söz konusu krize katılımını reddediyor.

Irak ve Afganistan’daki çatışmalara değinen Putin, Belarus sınırındaki göçmenler arasında Iraklı Kürtler ve Afganların da bulunduğunu belirterek, bu konuda Batı’nın sorumluluğuna dikkati çekti.


Editörün Seçimi

Multimedya