Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kuveyt, Yemen’in birlik ve istikrarının sağlanması konusunda yanında olma taahhüdünü yineledi

Kuveyt, Yemen’in birlik ve istikrarının sağlanması konusunda yanında olma taahhüdünü yineledi

Pazartesi, 15 Kasım, 2021 - 15:30
Kuveyt Dışişleri Bakanı ve BM Yemen Özel Temsilcisi görüşmede (KUNA)

Kuveyt Dışişleri Bakanı Şeyh Dr. Ahmed Nasır el-Muhammed es-Sabah, bugün başkent Kuveyt’te Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi Hans Grundberg ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede, Yemen’deki son gelişmeler ve ülkede yaşanan krize siyasi bir çözüm bulmak için yürütülen uluslararası çabalar ele alındı.

Kuveyt’in, Yemen’in birlik ve istikrarını sağlama, topraklarında güvenlik ve emniyeti yeniden tesis etme konusunda yanında olma taahhüdünü yineleyen Dışişleri Bakanı şu ifadeleri kullandı;

“Kuveyt, Suudi Arabistan’ın Yemen'deki krizin sona erdirilmesi için başlattığı barış girişiminin yanı sıra Körfez girişimi, Ulusal Diyalog Konferansı’nda alınan kararlar ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) 2216 sayılı kararını içeren üç referans kapsamında çatışmayı sona erdirmek için yürütülen uluslararası çabalara destek veriyor.”

BM Yemen Özel Temsilcisi ise, Kuveyt’in Yemen’deki kardeşlerini desteklemesi ve güvenlik ile istikrarı sağlamak ve halkın insani acılarını hafifletmeye yönelik çabalardaki rolüne övgüde bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya