Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Sudah Kalkınma Şirketi, BM’ye bağlı Dağ Ortaklığı’na üye oldu

Sudah Kalkınma Şirketi, BM’ye bağlı Dağ Ortaklığı’na üye oldu

Çarşamba, 17 Kasım, 2021 - 12:00
Sudah, deniz seviyesinden 3015 metre yüksekliğiyle ülkenin en yüksek zirvesini kucaklıyor (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu (PIF) şirketlerinden Sudah Kalkınma Şirketi (SDC), dünyanın dört bir yanındaki dağ ortamlarını korumaya adanmış bir ittifak olan Birleşmiş Milletler’e (BM) bağlı Dağ Ortaklığı’na (Mountain Partnership) üye olduğunu açıkladı.

Şirket, üyelerle görüş, kaynak ve bilgi alışverişi yoluyla, Sudah Kalkınma Projesi alanı ve Rical Alma’nın bazı bölümlerinde çevresel sürdürülebilirliği inşa etme, doğal kaynakları koruma ve yaşam kalitesini iyileştirmeye katkıda bulunma hedefine ulaşmak istiyor.

Sudah Kalkınma Şirketi, yerel toplulukların yaşamlarını iyileştirme, dağ ekosistemlerini ve zengin biyoçeşitliliği koruma taahhüdüyle hükümetler, hükümetler arası kuruluşlar, şirketler ve sivil toplum gruplarından oluşan 400’den fazla küresel üyeye katıldı.

Şirket, 2002 yılında kurulan Dağ Ortaklığı’na, Suudi Arabistan ve Körfez ülkelerinden katılan ilk gayrimenkul geliştirme şirketi oldu.

Sudah Kalkınma Şirketi CEO’su Husameddin el-Madani, “Körfez bölgesinde küresel Dağ Ortaklığı’na üye olan ilk geliştirici olmaktan gurur duyuyoruz. Suudi Arabistan’ın sürdürülebilir turizm ve eğlence sektörünün büyümesine dair vizyonunu yerine getirirken, yeni ortaklarımızla işbirliği yapmayı ve onları gelecekte burada Sudah’ta ağırlamayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Dağ Ortaklığı Sekreterliği’nden Rosalaura Romeo ise, “Dağ Ortaklığı ittifakı, dağ halklarının sosyal ve ekonomik refahını, geçim kaynaklarını ve ayrıca dağlık alanların korunmasını sağlamak için 20 yılı aşkın bir süredir küresel olarak çalışmaktadır” diye konuştu.


Editörün Seçimi

Multimedya