Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Arap Koalisyonu: Son 24 saatte Husi milislerine karşı 15 operasyon gerçekleştirildi

Arap Koalisyonu: Son 24 saatte Husi milislerine karşı 15 operasyon gerçekleştirildi

Batı sahilinde, bir komuta merkezinin yanı sıra insansız hava araçlarını depolamak ve yönlendirmek için kullanılan bir nokta hedef alındı
Cumartesi, 20 Kasım, 2021 - 16:15
Arap Koalisyonu Sözcüsü Albay Turki el Maliki (Reuters)

Yemen’de meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu bugün (Cumartesi) yaptığı açıklamada, son 24 saat içinde Marib ve el-Beyda’da Husi milislerine karşı 15 operasyon gerçekleştirildiğini duyurdu.

Koalisyon, operasyonların Marib’deki bir hava savunma sistemi ve Husi milislerine ait 11 askeri aracın imhası ile sonuçlandığını açıkladı.

Arap Koalisyonu operasyonların ayrıca Husi milislerin can kaybı vermesine neden olduğunu, Marib ve el-Beyda’da Husi milislerin 70’den fazla üyesinin etkisiz hale getirildiğini de duyurdu.

Koalisyon, Batı sahilindeki Yemen güçlerini desteklemek ve sivilleri korumak için 19 noktanın hedef alındığını belirtti. Söz konusu operasyon kapsamında, bir komuta kontrol merkezinin yanı sıra insansız hava araçlarını depolamak ve yönlendirmek için kullanılan bir noktanın da hedef alındığı açıklandı.

Arap Koalisyonu, Yemen kuvvetlerinin Stockholm Anlaşması hükümleri dışında kalan Batı sahilindeki operasyonlarına destek verdiğini yineledi.


Editörün Seçimi

Multimedya