Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İsrail Savunma Bakanı: İran üslerinden deniz hedeflerine saldırılar düzenleniyor

İsrail Savunma Bakanı: İran üslerinden deniz hedeflerine saldırılar düzenleniyor

Salı, 23 Kasım, 2021 - 16:00
İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz (AFP)

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, İran’ı Çabahar şehri ve Keşm Adası’ndaki üslerden silahlı insansız hava araçları (SİHA) ile denizdeki hedeflere saldırılar düzenlemekle suçladı ve bu üslerin SİHA’ları depolamak için de kullanıldığını söyledi.

Gantz, Reichman Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen bir güvenlik konferansında yaptığı konuşmada, İran’ı SİHA’ları sadece saldırmak için değil, aynı zamanda silahları vekillerine taşımak için de kullandığını söyledi.

Tahran’ın SİHA’lar ile Suriye'den Batı Şeria’ya patlayıcı madde kaçırmaya çalıştığını söyleyen Gantz, “İsrail bu SİHA’ları İsrail toprakları üzerinde durdurdu” dedi.

İsrail’İn bu konuda ABD ve diğer ülkelerle tam işbirliğine devam edeceğini dile getiren Gantz, “Diplomatik çözümün en iyisi olduğuna şüphe yok, ancak aynı zamanda masada da bir güç gösterisi olmalı, bu da diplomasinin başka yollarla devamı anlamına geliyor” dedi.

Aynı konferansta konuşan Başbakan Naftali Bennett ise, İran’ın nükleer programına ilişkin müzakere sürecindeki uluslararası anlaşmanın kendilerini bağlamayacağını, eylemsel özgürlüklerini koruyacaklarını belirtti.

 


Editörün Seçimi

Multimedya