Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Arap koalisyonu, Husilere ait balistik füze ile İHA üretim tesislerini vurduğunu açıkladı

Arap koalisyonu, Husilere ait balistik füze ile İHA üretim tesislerini vurduğunu açıkladı

Perşembe, 25 Kasım, 2021 - 09:30
Fotoğraf: AA

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Husilerin kontrolündeki başkent Sana'da bulunan ve balistik füze ile insansız hava aracı (İHA) üretimi yapan tesisleri vurduklarını duyurdu.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan habere göre, koalisyon güçlerinden yapılan yazılı açıklamada, Sana'daki askeri hedeflere hava saldırıları düzenlendiği belirtildi.

Balistik füze ve İHA üretimi yapan tesisler ile yer altı depolarının imha edildiği kaydedilen açıklamada, "düşmanca eylemler gerçekleştirenler ile terörist liderlerin de hedef alınacağı" aktarıldı.

Öte yandan, Husilere bağlı El-Mesire kanalının Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Sana'nın güneyine 3 hava saldırısı düzenlendiği belirtildi.

Yemen'deki İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten itibaren Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.


Editörün Seçimi

Multimedya