Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanından Belarus sınırındaki krizle ilgili Polonya'ya destek mesajı

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanından Belarus sınırındaki krizle ilgili Polonya'ya destek mesajı

Perşembe, 25 Kasım, 2021 - 11:30
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan (EPA)

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Polonya Ulusal Güvenlik Servisi Başkanı Pawel Soloch ile yaptığı telefon görüşmesinde Belarus sınırındaki göçmen krizine ilişkin ABD'nin Polonya'ya desteğini iletti.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Emily Horne, yaptığı yazılı açıklamada Sullivan ve Soloch'un bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini bildirdi.

Görüşmede Sullivan'ın savunma konularında güçlü ikili iş birliği vurgusu yaptığını aktaran Horne, Polonya'nın NATO'ya verdiği desteği de memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Horne, Polonya- Belarus sınırındaki göçmen krizine de değinerek, "(Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr) Lukaşenko rejiminin Polonya'nın Belarus sınırında göçmen krizi yaratmasının karşılığında Sullivan, Polonya'ya güçlü desteklerini iletti" ifadesini kullandı.

İki ismin Rusya'nın Ukrayna sınırındaki askeri eylemlerine ilişkin görüş alışverişinde bulunduğunu kaydeden Horne, Sullivan ve Solouch'un yakın teması sürdürme konusunda mutabık kaldığını aktardı.


Editörün Seçimi

Multimedya