Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Katar, Omikron varyantı sebebiyle üç Afrika ülkesinden gelen yolcuların girişlerini askıya aldı

Katar, Omikron varyantı sebebiyle üç Afrika ülkesinden gelen yolcuların girişlerini askıya aldı

Cumartesi, 27 Kasım, 2021 - 16:15
Katar Airways Havayollarına ait bir uçak (Arşiv-Reuters)

Katar Airways Havayolları Twitter hesabı üzerinden bugün (Cumartesi) yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyona uğramış yeni varyantının neden olduğu endişeler nedeniyle Güney Afrika, Zimbabve ve Mozambik’ten gelen yolcuların Katar’a girişlerinin askıya alındığını duyurdu.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, Katar Airways yaptığı açıklamada, Güney Afrika, Mozambik ve Zimbabve’den gelen yolcuların, şirketin uçuşlarına kabul edilmeyeceğini de belirtti.

Ancak şirket, Güney Afrika, Zimbabve ve Mozambik’e yapılan seyahatlerde yolcuların, mevcut kısıtlamalar doğrultusunda kabul edilmeye devam edileceğini bildirdi.

Dünya genelinde pek çok ülke, koronavirüsün yeni varyantı Omikron’un ortaya çıkmasının ardında Güney Afrika’dan yapılacak uçuşları askıya aldı. Birkaç Avrupa ülkesi Cuma günü Güney Afrika’dan yapılacak uçuşları durdururken, Japonya dahil olmak üzere bazı ülkeler gelecek yolculara karantina uygulama kararı aldı.

ABD, Cuma günü, Omikron’un keşfedilmesinin ardından, Güney Afrika ve 8 ülkeden gelen yolculara sınırlarını kapattığını da duyurdu.


Editörün Seçimi

Multimedya