Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’dan maden kazası sonrası Rusya’ya taziye mesajı

Suudi Arabistan’dan maden kazası sonrası Rusya’ya taziye mesajı

Suudi Arabistan, Rusya'daki maden kazasında hayatını kaybedenler için Rusya Devlet Başkanı'na taziyelerini iletti.
Pazar, 28 Kasım, 2021 - 07:30

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Sibirya’nın Kemerovo bölgesindeki madende gerçekleşen kazada hayatını kaybedenler için Rusya Devlet Başkanı'na taziye mesajı gönderdi.

Kral Selman söz konusu mesajında, “Sibirya’da bir kömür madeninde meydana gelen kazayı ve bunun sonucunda ölüm ve yaralanmaları öğrendik. Yaralıların acısını sizinle paylaşırken, Rusya halkına, merhumun ailelerine ve dost canlısı insanlarınıza, halkına başsağlığı dileklerimizi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Zarar görmemenizi umuyorum”  ifadesi yer aldı.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Savunma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Muhammed bin Selman bin Abdulaziz de, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e taziyelerini iletti.

Muhammed bin Selman söz konusu mesajında, “Sibirya'da bir kömür madeninde meydana gelen kazayı, ölüm ve yaralıların haberini aldım. Ölenlerin ailelerine ve Rusya halkına en içten taziyelerimizi ve başsağlığı dileklerimizi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Zarar görmemenizi umuyorum” ifadelerini kullandı.


Editörün Seçimi

Multimedya