Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Diriye Meydanı: Lüks yaşam tarzlarının olduğu modern bir proje

Diriye Meydanı: Lüks yaşam tarzlarının olduğu modern bir proje

Diriye Meydanı özgün karakteri ile 450'den fazla üst düzey marka ve 100 Suudi çarşısına ev sahipliği yapıyor
Pazar, 28 Kasım, 2021 - 15:45

Diriye Kapısı Geliştirme Kurumu, 2024'te açılması planlanan Diriye Kapısı'nın ticaret merkezi ve çarpan kalbi olarak Diriye Meydanı Projesi ile gelecek vizyonunu ortaya koydu.

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad'ın batısında yer alan proje, hayati ve devasa cazibe merkezlerinin ve lüks modern yaşam tarzlarının benzersizliğine dayanan Diriyah Kapısı Geliştirme Kurumu projelerinin simgesi niteliğinde.

Diriye'nin genel planının ortasında yer alacak meydan, otantik karakteri ile 100 Suudi pazarının yanı sıra 450'den fazla üst düzey uluslararası markayı bünyesinde barındırıyor. Diriye sakinlerinin ve ziyaretçilerinin seçkin bir yaşam tarzının ve çeşitli eğlence faaliyetlerinin yanı sıra lüks oteller, işyerleri ve diğer tesis ve hizmetlerin keyfini çıkarmalarını sağlayacak.

Komisyonun Diriye Meydanı vizyonu mekan olmak üzere, üç ana ilkeye dayanıyordu. Otantiklikten ilham alan, Suudi kültürünün derinliğini ve mirasını ifade eden Necd mimarisi ile dekore edilmiştir.

Mekânın gelecek vizyonu ışığında, yeni nesillerin beklentilerini ve onların gelişmiş bir ortama olan ihtiyaçlarını karşılamak için projenin yapısında, kentsel yaşamdaki değişikliklerle ilgili çağdaşlığı ifade etme ve moderniteye uyum esas alınıyor. İlgi çekici sokaklar, açık meydanlar ve günün her saatinde mevcut olan alışveriş aktiviteleri ile çok karakterli (kimlikli) bir yaşam tarzı sunuluyor.

Uzun vadede proje, yerel toplumu memnun ederek, mekânı otantik Suudi mirasına bağlarken toplumsal, kültürel ve tarihi yönünü iyileştirmeyi amaçlıyor.

Diriye Kapısı Geliştirme Kurumu CEO'su Jerry Inzerillo, kurumun kurulduğu 2017 yılından bu yana, dünyadaki en deneyimli gayrimenkul uzmanlarını  genel olarak Suudi Arabistan’a ve özel olarak Diriye Kapısı projesine çektiğini vurguladı.

Projenin, Vizyon 2030’un en önemli programlarından biri olan Yaşam Kalitesi Programının hedefleri ile uyumlu olduğunu belirterek, ülkedeki yaşam kalitesini artırmak için canlı toplum ve gelişen ekonomiye yönelik hedeflerine ulaştığını söyledi. Ayrıca, projenin modern bir yaşam için çeşitli fırsatlar ve sunduğu sanatsal, kültürel, rekreasyonel ve çevresel etkinlikler ve etkinlikler içerdiğini de kaydetti.

Diriyah Kapısı Geliştirme Kurumu’ na bağlı Diriye geliştirme Şirketi (Diriyah Developments Company) Başkanı Jonathan Timms ise, Diriyah projesinin, küresel farkıyla, perakende mağazaları, markalar ve operatörler için Diriyah maydanında kendileri için varlık oluşturmaları adına niteliksel bir fırsat olduğunu söyledi. Ayrıca, markalar için mükemmel konumu ve kaliteli müşteri deneyimini sağlamak için her türlü çabanın gösterildiğine dikkat çekti.

2019 yılında inşaat çalışmalarına başlanan Diriye Meydanı projesinde, projenin 2024 yılındaki açılış tarihinden önce tamamlanması amacıyla planlanan programına göre devam etmesi ise dikkat çekici.


Editörün Seçimi

Multimedya