Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Pandemi desteğiyle Lamborghini ve Rolex alan Amerikalıya 9 yıl hapis

Pandemi desteğiyle Lamborghini ve Rolex alan Amerikalıya 9 yıl hapis

Lee Price III gece kulüplerinde binlerce dolar harcamış
Salı, 30 Kasım, 2021 - 12:00
Dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarını eylülde kabul eden Lee Price'ın sabıka kaydı 2007'ye kadar uzanıyor (Houston polisi)

ABD'nin Teksas eyaletinde bağlı Houston kentinde yaşayan Lee Price III dün görülen duruşmada, Kovid-19 destek parasıyla Lamborghini satın aldığı için 9 yıl iki ay hapis cezasına çarptırıldı.

Savcılar, Price'ın ülkedeki işletmelere koronavirüs desteği sağlamak amacıyla başlatılan Maaş Çeki Koruma Programı'na (Paycheck Protection Program) üç sahte işletme adına başvurduğunu söyledi.

30 yaşındaki suçlunun, başvurularda ölü bir kişinin adını kullandığı açıklandı.

Yetkililer, Price'ın başvuruların ardından toplamda 1,6 milyon dolar (yaklaşık 20 milyon TL) aldığını bildirdi.

Click2Houston'ın haberine göre Price bu parayla 233 bin dolar (yaklaşık 3 milyon TL) değerinde bir Lamborghini, 85 bin dolar (yaklaşık 1 milyon TL) değerinde Ford kamyonet, 14 bin dolar (yaklaşık 180 bin TL) değerinde Rolex saat gibi pek çok lüks alışveriş yaptı.

Savcılar, Price'ın gece kulüplerinde binlerce dolar harcadığını ve 100 bin doları (yaklaşık 1 milyon 300 bin TL) aşkın bir fiyata bir ofis kiraladığını ifade etti.

Ayrıca Price'ın elindeki 700 bin dolar (yaklaşık 9 milyon TL) değeri bulan nakit ve mal varlığına el konduğu duyuruldu.

 
Independent Türkçe, Click2Houston, New York Post


Editörün Seçimi

Multimedya