Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Lübnan, Husilerin Suudi Arabistan'a yönelik saldırı girişimini kınadı

Lübnan, Husilerin Suudi Arabistan'a yönelik saldırı girişimini kınadı

Perşembe, 2 Aralık, 2021 - 07:30

Lübnan Dışişleri Bakanlığı, dün sabah saatlerinde Suudi Arabistan Krallığı'na yönelik yapılan Husi saldırı girişimlerini kınadı. Bakanlık, Suudi Arabistan’ın güvenliğini etkileyen herhangi bir saldırı karşısında Krallık’la dayanışma içinde olacağını vurguladı.

Lübnan Dışişleri Bakanlığı açıklamasında Suudi Arabistan’a yönelik bomba yüklü tekneyle ve silahlı insansız hava aracıyla (SİHA) yapılan terör saldırı girişimlerini şiddetle kınadı. Bakanlık, Lübnan’ın Suudi Arabistan'ın egemenliği, güvenliği, istikrarı ve vatandaşlarına yönelik, herhangi bir saldırı karşısında kardeş Krallık yönetimi ve halkıyla tam dayanışma içinde olduğunu ifade etti.

Yemen’de meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu, Kızıldeniz’in güneyinde saldırı gerçekleştirmeyi hedefleyen Husi milislerine ait bomba yüklü bir teknenin imha edildiğini açıklamıştı. Ayrıca koalisyon, güçlerinin Amran şehri hava sahasında da Husilere ait bir SİHA’yı imha ettiğini duyurmuştu.


Editörün Seçimi

Multimedya