Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

NEOM, Londra’da ‘NEOM’u Keşfet’ başlığı altında ilk girişimini başlattı

NEOM, Londra’da ‘NEOM’u Keşfet’ başlığı altında ilk girişimini başlattı

NEOM’daki yatırım fırsatları, İngiltere’deki endüstri ve ticaret liderlerini kendine çekiyor
Perşembe, 2 Aralık, 2021 - 14:00
NEOM CEO’su Mühendis Nazmi en-Nasr (Şarku’l Avsat)

NEOM, İngiltere’nin başkenti Londra’da ‘NEOM’u Keşfet’ başlığı altında projenin yetenek ve yatırım beklentilerini sunmak üzere ilk girişimini başlattı.

Suudi Arabistan’ın Londra Büyükelçisi Prens Halid bin Bender bin Sultan, İngiltere’deki ticari, finansal, çevresel ve siyasi çevrelerden 250’den fazla üst düzey yetkilinin katılımıyla düzenlenen etkinlikte girişimi başlattı.


Prens Halid, 5 yıl önce 2030 Vizyonu’nun başlatılmasından bu yana ülkede çeşitli düzeylerde kaydedilen ilerlemeye övgüde bulunarak, petrol dışı gelirlerde yüzde 222’lik bir artışa katkıda bulunan ekonomik çeşitlendirme girişimlerine dikkati çekti.

NEOM’un 2030 Vizyonu’nun temel taşı olarak önemini vurgulayan Prens Halid, “NEOM, çeşitli alanlarda ve NEOM içinde yürütülen projelerde inovasyon ve büyümenin hızlanması için küresel bir merkezi temsil ediyor. İngiltere ve dünyanın dört bir yanından ortaklarımız, bu iddialı rüyayı gerçeğe dönüştürmek için bize katılmaya davetlidir” dedi.

NEOM CEO’su Mühendis Nazmi en-Nasr ise, NEOM’un geliştirme ve proje tamamlamayı hızlandırmak için yaptığı değişikliklere atıfta bulunarak, NEOM’un dünyadaki girişimcileri ve büyük şirketleri memnuniyetle karşıladığını vurguladı.


Editörün Seçimi

Multimedya