Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Biden, Ukrayna’yı Rusya’dan korumak için ‘bir dizi girişim’ üzerinde çalıştıklarını açıkladı

Biden, Ukrayna’yı Rusya’dan korumak için ‘bir dizi girişim’ üzerinde çalıştıklarını açıkladı

Cumartesi, 4 Aralık, 2021 - 09:15
ABD Başkanı Joe Biden (AFP)

ABD Başkanı Joe Biden, dün (Cuma) yaptığı açıklamada Kiev’in ve Washington’ın Moskova’yı sınırda askeri güç bulundurmak ve işgale hazırlanmakla suçladığını belirterek Ukrayna’yı olası bir Rusya saldırısından korumak için bir dizi girişim hakkında çalıştıklarını açıkladı.

Şarku’l Avsat’ın AFP’den aktardığına göre Demokrat Başkan Joe Biden, Beyaz Saray’da yaptığı konuşmada ABD’nin girişimlerinde ‘Putin'in daha ileri gitmemesini ve insanların yapmasından korktuğu şeyi yapmamasını’ amaçladığını belirtti.

Ukrayna ile Rusya arasında gerilim artarken, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ülkesinin NATO’ya dahil etmek istiyor.

Biden ve Zelenskiy, Rusya’nın Kırım’ı ilhak etmesinden ve Rus yanlısı ayrılıkçıların Ukrayna’nın doğusunu ele geçirmesinden 7 yıl sonra yakın zamanda bir araya gelecek.


Editörün Seçimi

Multimedya