Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İngiltere bir kadın, Kovid-19 enfeksiyonundan kurtulduktan sonra 107. doğum gününü kutluyor

İngiltere bir kadın, Kovid-19 enfeksiyonundan kurtulduktan sonra 107. doğum gününü kutluyor

Cumartesi, 4 Aralık, 2021 - 11:45
İngiltereli Pat Aldridge (The Mirror)

Ülkesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) enfeksiyonunu atlatan en yaşlı kişilerden biri olan İngiltereli Pat Aldridge 107. doğum gününü kutladı.

The Mirror gazetesine göre, Aldridge, enfeksiyon sırasında oksijene ihtiyaç duyması sebebiyle hastanede 5 gün tedavi gördü. Doktorlar, Aldridge’in tamamen iyileşerek taburcu olması ve Somerset, Wellington’daki huzurevine geri dönebilmesine şaşırmıştı.

Aldridge hastaneden taburcu olmasının ertesi günü, huzurevindeki aktivitelerine geri döndü.


Yaşlı kadın, enfeksiyonu atlatarak 107. doğum gününü kutlamalarının tadını çıkarabildi. Kutlama, ailesinin bir ziyaretinin yanı sıra öğleden sonra personel ve diğer sakinlerle birlikte pasta kesilmesini ve özel bir partiyi de kapsıyordu.

Huzurevi müdürü Joanne Fenn, “Pat’ın bu özel gününü sevdikleri ile kutlamasına yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. O müthiş bir yaşa ulaşmış harika bir kadın” ifadelerini kullandı.

Pat, I. Dünya Savaşı’nın başlamasından 4 ay sonra, 26 Kasım 1914’te Solihull’da doğdu. Ailesindeki sekiz çocuktan biriydi ve kardeşleri arasında 100 yaşını aşan tek kişi oldu. 52 yıl evli kalan Pat, 1990 yılında dul kaldı.

Huzurevi çalışanları, geçen yıl Nisan ayında yaptığı günlük sağlık kontrollerinde Pat’ın oksijen seviyesinin düşük olduğunu fark ederek antibiyotik verdi ancak yaşlı kadının sağlık durumunda bir iyileşme olmadı.


Pat hastaneye nakledildiğinde, Kovid-19’a yakalandığı tespit edildi ve kendisine oksijen verildi. Hastanenin sağlık personelleri, Pat’ın hastaneye yatırılmasının ertesi gününün sabahında bile tüm işlerini kendi başına yapmak istediğini söylüyor.

Pat ise şunları söyledi:

“Evet, arkadaşlarımın arasına döndüğüm için mutluyum. Hastaneden taburcu olduğumdan bu yana her gün yaptığım örgülerden keyif alıyorum. Enfeksiyonla ilgili çok bir şey hatırlamıyorum. Ancak şu anda herkese tavsiyem, her gününüzden olduğu kadarıyla faydalanmaya çalışın, küçük şeylere değer verin.” 


Editörün Seçimi

Multimedya