Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İngiltere'de Omikron vaka sayıları iki katından fazla artış gösterdi

İngiltere'de Omikron vaka sayıları iki katından fazla artış gösterdi

Cumartesi, 4 Aralık, 2021 - 15:45
Londra'daki bir koronavirüs test merkezinin yakınında yürüyen bir kadın (AFP)

İngiltere Sağlık Güvenliği Kurumu, dün (Cuma) akşam, 75 kişide daha Omikron varyantının tespit edildiğini duyurdu. DPA’ya göre, böylece Omikron görülen kişi sayısı 104'e çıktı.

Ayrıca İskoçya'da Omikron vaka sayısı 29’a ulaştı. Bu rakam şimdiye kadar bilinen vakaların iki katından fazla. Galler'de bir Omikron vakası kaydedilirken, Kuzey İrlanda'da şimdiye kadar yeni varyanta rastlanmadı.

İngiltere Sağlık Güvenliği Kurumu Başkanı Jenny Harris, yurt dışından uçuşlarla ilgili olmayan vakalar olduğunu ve bu durumun yeni varyantın yerel düzeyde bulaştığını gösterdiğini kaydetti.

Harris, ülke sakinlerini hijyen önlemlerine uymaya, belirti durumunda kendilerini izole etmeye ve mümkün olan en kısa sürede aşı veya ek dozu olmaya çağırdı.

İngiltere'de koronavirüs vaka sayılarının günlük bilançosu, günde tekrar 50 binin üzerine çıktı. İngiltere’de Avrupa Şampiyonası’nın oynandığı Temmuz ayından bu yana ilk kez vaka sayıları bu seviyede görüldü.


Editörün Seçimi

Multimedya