Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

GKRY’de iki turist kadını öldüren Suriyeli bugün yargılanacak

GKRY’de iki turist kadını öldüren Suriyeli bugün yargılanacak

Pazartesi, 6 Aralık, 2021 - 13:00
GKRY polisi iki yabancı turistin öldürüldüğünü ortaya çıkardı (AFP)

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) polisi, adanın merkezindeki dağlık bir köyde dün cesetleri bulunan iki yabancı kadını öldürdüğünü itiraf eden Suriye uyruklu kişinin bugün yargılanacağını duyurdu.

Kimliği polis tarafından açıklanmayan 32 yaşındaki zanlı, 10 gün önce iki kadını kaçırma suçundan gözaltına alınmış, günlerce süren aramanın ardından cesetlerin bulunması için polise yardım etmişti.

GKRY basınına göre, Dağıstan vatandaşı Maria Gazibagandova (33) ve Suriye vatandaşı Hayat Reisi’nin (43) cansız bedenleri dün Limasol’da bir evin bahçesinde gömülü olarak bulundu.

Biri yaz başında, diğer ise birkaç ay önce adaya gelen iki kadının 17 Kasım’da kayıp oldukları bildirilmişti.

Polis şefi Stelio Papatheodorou gazetecilere verdiği demeçte, “Polis nerede olduklarını belirlemek için tüm imkanları kullandı” diyerek, zanlının suçu tek başına işlediğini, ifadesine göre kadınları av tüfeğiyle vurduğunu bildirdi.

Zanlının kasten adam öldürme suçlamasıyla bugün mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

2016 ve 2018 yılları arasında bir seri katilin kurbanı olan Filipinler, Romanya ve Nepal’den yedi kadın ve çocuğun kaybolmasının ardından GKRY polisi ihmal ve ırkçılık suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı.


Editörün Seçimi

Multimedya