Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rabıta Genel Sekreteri İsa kasırgada hayatını kaybedenler için ABD’ye başsağlığı diledi

Rabıta Genel Sekreteri İsa kasırgada hayatını kaybedenler için ABD’ye başsağlığı diledi

Cumartesi, 18 Aralık, 2021 - 09:15

Dünya İslam Birliği (Rabıta) Genel Sekreteri Muhammed el-İsa, birçok eyaleti etkileyen kasırga kurbanları için ABD'ye taziyelerini sundu.

El-İsa, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Şahsım adına, Dünya İslam Birliği ve Mekke-i Mükerreme Yüksek Komitesi üyeleri adına, hükümet ve halk olarak ABD’ye en derin taziyelerimi sunuyorum. Kasırgada ölenlerin ailelerine en içten taziyelerimizi ileterek, Yüce Allah’tan yaralılara acil şifa vermesini ve yardım etmesini diliyoruz" dedi.


ABD Başkanı Joe Biden, ülkenin çeşitli eyaletlerinde çok sayıda insanın ölümüne sebep olan bir dizi kasırganın neden olduğu büyük yıkım nedeniyle geçtiğimiz Pazar günü Kentucky'de olağanüstü hal ilan etti.

Kasırgalar 6 eyalette etkili olurken, yüzlerce kilometrelik alanda yıkıma ve yalnızca Kentucky'de 80'den fazla insanın hayatını kaybetmesine neden oldu.


Biden, eyaletlerin ülke tarihindeki en kötü kasırgaya şahit olduğunu vurguladı.


Editörün Seçimi

Multimedya