Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Veliaht Prensi’nden ‘Riyad 2030 Stratejisi’ çalışmalarının hızlandırılması talimatı

Suudi Arabistan Veliaht Prensi’nden ‘Riyad 2030 Stratejisi’ çalışmalarının hızlandırılması talimatı

Pazartesi, 27 Aralık, 2021 - 12:00
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdulaziz (SPA)

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdulaziz, Riyad Şehri Kraliyet Komisyonu Yönetim Kurulu’nun bugün yapılan toplantısına başkanlık etti.

Riyad Şehri Kraliyet Komisyonu Yönetim Kurulu Başkanı olan Muhammed bin Selman, başkent Riyad’ı en iyi küresel şehirlerden biri yapmayı hedefleyen 2030 stratejisinin uygulanması yönündeki çalışmaların hızlandırılması talimatı verdi.

Veliaht Prens, ülke ve Riyad düzeyinde faaliyet gösteren tüm ilgili devlet kurum ve kuruluşlarının, söz konusu strateji kapsamındaki projelerin detayları ve bütçelerinin belirlenmesi için Riyad Şehri Kraliyet Komisyonu ile birlikte çalışması yönünde talimat da verdi.

Muhammed bin Selman, Riyad’ın Ortadoğu’da gelişmiş altyapıya sahip en büyük satın alma gücüne sahip olması nedeniyle birçok rekabet avantajına sahip olduğunu vurguladı. Bunun ülkenin ekonomik büyümesi için bir mihenk taşı olduğunu da ekledi.

Komisyon tarafından gözden geçirilen strateji, tüm sektörlerde ekonomik büyüme, ulusal yeteneklerin geliştirilmesi, küresel yeteneklerin çekilmesi, yaşam kalitesinin iyileştirilmesi, şehrin yetenek ve kaynaklarının ihtiyatlı yönetimi, başkentin küresel ekonomik, siyasi ve kültürel rolü artıracak bir marka haline getirilmesi dahil olmak üzere altı sütuna dayanıyor.

Bu strateji, çeşitli sektörlerde ve şehir genelinde 100’den fazla girişim ve 700’den fazla pilot projeyi içeren 26 sektörel program aracılığıyla uygulanarak, Riyad’ı en iyi küresel şehirlerden biri haline getirecek.

Riyad Şehri Kraliyet Komisyonu, en iyi küresel şehirlerle yapılan kıyaslamalardan alınan 50 temel performans göstergesinin kullanımı yoluyla stratejinin uygulanmasını denetleyecek.


Editörün Seçimi

Multimedya